Bosfor Motocykle Dom Zachariasza Tehand Misuna Cetniewo Motul GMS

Plan podróży

Mając za sobą podróż UAZ-em na Syberię stwierdziłem, że dlaczego teraz nie zrobić czegoś tu w Polsce. I tak, dłużej się zastanawiając, pojawiła się myśl o przełamaniu kolejnej granicy - granicy samego siebie, tabu, ludzkich przekonań i własnych słabości. Jako osoba niepełnosprawna poruszająca się od 22 lat na wózku inwalidzkim ( w wypadku kolejowym straciłem obie nogi) chcę przełamać stereotyp osoby niepełnosprawnej. Zamierzam wyruszyć w swoją podróż specjalnie przygotowanym do tego przedsięwzięcia quadem.

Pomysł tej wyprawy zrodził się w mojej głowie tu na Helu i tu będzie jej początek.

Do pokonania będę miał ok. 4000 km. Cała wyprawa planowo będzie trwać 21 dni. Każdego dnia będę pokonywał ok. 200 km i swoje zmagania zakończę na Helu.

Plan podróży jest prosty. Wyruszę, wzdłuż linii brzegowej, 14 czerwca 2010r. Plażą, udam się do Świnoujścia. Następnie wzdłuż zachodniej granicy będę zmierzał ku górom. Pokonanie ich byłoby zbyt trudne więc zdecydowałem się objechać je od polskiej strony. Kolejnym etapem będzie wschodnia ściana naszej granicy, po przebyciu której zostanie mi do pokonania ostatni odcinek mojej podróży - powrót na Hel.

Mimo samotnego przemierzania tysięcy kilometrów codziennie będzie można śledzić moje losy i zmagania dzięki prowadzonemu "Dziennikowi Wyprawy". Każdy etap podróży będzie opisany na mojej stronie internetowej www.granicamibezgranic.pl, do której odwiedzania serdecznie zapraszam. Chciałbym - zataczając koło wokół granicy - 4 lipca ponownie pojawić się na Helu, gdzie moja podróż dobiegnie końca.
Patronat:
Artur Labudda: Ma 35 lat, pochodzi z Helu, miasta otoczonego z trzech stron morzem. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, stypendysta Urzędu Marszałkowskiego.

W wyniku wypadku kolejowego 22 lata temu stracił obie nogi, od tamtej pory porusza się na wózku inwalidzkim. Jak sam o sobie mówi „ taki zwykły człowieczek”. Początkujący podróżnik z niemałym już doświadczeniem. Na swoim koncie na wyprawę na Syberię radzieckim UAZ - em 452. Był głównym pomysłodawcą, organizatorem i czynnym uczestnikiem tej ekspedycji

Nurek, sternik motorowodny. Były zawodnik kadry polski, kilkukrotny medalista Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych. Od najmłodszych lat wielki miłośnik kolei wąskotorowej. Wierny swojej pasji był jednym z inicjatorów i czynny uczestnik odbudowy kolejki wąskotorowej na terenie Muzeum Obrony Wybrzeża na Helu.

Teraz rusza w kolejną podróż życia.
Tym razem "Granicami bez granic"
© 2024 Artur Labudda - GranicamiBezGranic.pl | opracowanie: studiofx.biz